Zamówienia: Tarnów - +48 14 627 26 22 czarmet@czarmet.com.pl | Nowy Sącz tel. +48 18 443 88 92 ns@czarmet.com.pl

W firmie CZARMET dokonasz zakupu, który gwarantuje, że:

·        Materiał jest w pierwszej klasie.

·        Stal pochodzi od wiodących polskich i europejskich producentów.

·        Każdy produkt posiada atest.

Tak samo (nazwany), ale nie taki sam (produkt)

Są firmy, które oferują takie same produkty, w podobnych, czasem tak naprawdę niewiele różniących się cenach, czasem w wyjątkowo atrakcyjnych. Cenach odbiegających o tych na rynku.

Sytuacja taka jest możliwa, kiedy np. jest potrzeba szybszego uzyskania przychodu w celu zachowania płynności finansowej. I temu się nie dziwimy, tak? Tak! I taka sytuacja jest możliwa czasem, rzadko, sporadycznie, w raczej krótkim okresie czasu.

Kiedy ktoś permanentnie oferuje produkty w zaniżonych cenach, wówczas prowokuje to do zadania pytań:

·        Jak to możliwe, skąd, jakim cudem?

·        Czy aby to na pewno ten sam produkt?

Produkt będzie tak samo nazwany, np. profil zamknięty 40*40*3, podobnie wyglądał, ale czy to będzie profil taki sam, jaki można kupić w firmie CZARMET?

Produkt zgodny z oczekiwaniem czy okazyjnie kupiony?

Chęć zaoszczędzenia niejednokrotnie była przyczyną nabycia „dóbr”, które z racji swych właściwości, krótkiej daty ważności czy niskiej jakości – raz słusznie, raz nie – zostały objęte jakąś tam promocją, obniżką. I nie raz pewnie skorzystaliśmy z takiej okazji, potem żałując decyzji.

Kiedy produkt tak naprawdę niespełniający kryteriów, np. stal bez atestu, stal drugiego czy trzeciego gatunku, z jakichś tam nadwalcowań, jest oferowany przy wiedzy kupującego, to nie ma w tym nic etycznie złego, że się taki produkt sprzedaje. I jest pewna grupa klientów, którym nie potrzeba wyrobów hutniczych w I klasie. Tak jest z producentami nieskomplikowanych technologicznie maszyn rolniczych, tak jest z klientami oczekującymi kupić materiał, ale pod warunkiem, że będzie „bardzo, bardzo tani”. Tu przypomniał mi się jeden jegomość, który kiedyś wszedł do działu handlowego i zagaił:

„Poszukuję takiej rury: fi 88,9 milimetra. Może być krzywa, zardzewiała, a najlepiej, że by była popękana”.

Z założenia jegomość nie mógł jej nabyć – firma CZARMET nie ma jej w ofercie.

Adaptacja II gatunku na pierwszy

W procesie produkcji profili zamkniętych raz na jakiś czas pojawiają się materiały, których nie można zaliczyć do I klasy. Kształtowniki  te mają na swej długości poprzeczny zgrzew. Problem ten wynika z łączenia profilowanych w ciągu produkcyjnym taśm (jedna się kończy, druga zaczyna).

Owe materiały są „wyłapywane” przez pracowników, osobno pakowane i oznaczane właśnie jako II gatunek. W tym czasie wokół producentów krążą amatorzy wyrobów gorszej jakości. Jedni, bo taki produkt ich zadawala, inni, by zaadoptować sobie co lepsze sztuki na I klasę.

I do klienta z tym!

Tak też właśnie tworzą się atrakcyjne oferty, na których korzystają nie klienci, a cwaniacy. Jest to oszustwo, penalizowane w prawie cywilnym, a niestety, niejednokrotnie stosowane. Ten artykuł z kolei to nie walka z konkurencją, a z oszustami – właśnie poprzez rzetelną informację.

Jedni oferują cudowne garnki, zdrowotne materace, inni produkty, które powinny nazywać się inaczej. Ta nazwa to odpady produkcyjne.

Import „profili bocheńskich”

Nieraz słyszy się określenie „profil bocheński” i pod tym pojęciem kryje się dawniej niemal bezkonkurencyjny producent. Dziś już nie ma powodów, by nazywać tak produkty, które wytwarzane są w wielu miejscach w Polsce. A jak to czasem wygląda w rzeczywistości?

Przychodzi klient, pyta o „profil bocheński”, a sprzedają mu profil np. z Białorusi.

Zagadnienie dotyczy oczywiście nie tylko profili zamkniętych, a całości dostępnych wyrobów ze stali konstrukcyjnej czy zbrojeniowej. Jedna z wiodących w Polsce hut, której produkty dystrybuuje firma CZARMET, w ogóle nie ma czegoś takiego jak drugi gatunek. W procesie wytwarzania stali gorącowalcowanej, kiedy coś nie wyjdzie, to po prostu, najprościej ujmując, wraca do pieca. I kropka

·      Słyszy się o prętach zbrojeniowych, gdzieś tam z Mołdawii, ale z… np. polskim atestem, bo klient chciał polską stal,

·      Słyszy się o blachach, które nie trzymają norm, są np. grubsze, cieńsze, większe, mniejsze od nominalnych rozmiarów czy krzywo przycięte; ładne są, ale tych ich cech „na oko” nie widać. I mogą pochodzić z Polski lub od innych producentów UE, nawet mieć atest. Oczywiście, nie z tej partii produktów, bo do nich atestu po prostu nikt nie wystawi.

        Stąd też czasem te „atrakcyjne ceny”, a proszę mi wierzyć, są ludzie, którzy do „Bydgoszczy będą jeździć”, by kupić stal o grosza lub dwa na kilogramie tańszą, o kosztach transportu jakby zapominając.

Reasumując

Produkty oferowane w firmie CZARMET, będące w stałej ofercie,
pochodzą bezpośrednio od wyselekcjonowanych producentów.

·      Są zawsze w pierwszej klasie.

·      Posiadają atest.

I pamiętajmy o zasadzie:

Co tanie to drogie!

first-class-g7f7f0ef5e_640

Masz pytania?
Zadzwoń: 14 6272622 lub napisz: czarmet@czarmet.com.pl






OD 30 LAT W PIERWSZEJ KLASIE, SZEROKA GAMA WYROBÓW STALOWYCH

CENTRALA TARNÓW

Czynne:
Pon-pt. 7.oo – 16.oo

FHU “Czarmet” Sp.j.
K. i M. Czarniga
ul. Towarowa 11
33-100 Tarnów

tel. +48 14 627 26 22
tel. +48 14 621 84 39
fax +48 14 628 75 20
e-mail: czarmet@czarmet.com.pl

ODDZIAŁ NOWY SĄCZ

Czynne:
Pon-pt. 8.oo – 16.oo

FHU “Czarmet” Sp.j.
K. i M. Czarniga
ul. Jana Pawła II 28
33-300 Nowy Sącz

tel. +48 18 443 88 92
fax +48 18 442 29 63
e-mail: ns@czarmet.com.pl