Featured

Pręty zbrojeniowe wprost na budowę z gwarancją ceny do 25 lutego 2022 r.

Stal zbrojeniowa na potrzeby budownictwa indywidualnego, jak i szeroko rozumianej deweloperki. Dostawy są realizowane z magazynów w Nowy Sączu i Tarnowie oraz bezpośrednio z hut.

Staramy się dbać o to, by stali nie zabrakło.

Więcej o stali zbrojeniowej → SEPCYFIKACJA PRODUKTÓW ZBROJENIOWYCH

Warto zadzwonić i porozmawiać o zakupie i gwarancji ceny* – zapraszamy

*gwarancją ustalonej telefonicznie lub mejlowo ceny w terminie od 17 -25 lutego oraz jej rozliczenia do 3 marca 2022 r. będzie korespondencja zwrotna z adresu: czarmet@czarmet.com.pl lub ns@czarmet.com.pl. 

Firma zastrzega sobie prawo do wcześniejszego wycofania oferty.

Masz pytania?
Zadzwoń: 14 6272622 lub napisz: czarmet@czarmet.com.pl

Featured

Sobota – czas odpoczynku

Idąc z duchem czasu i zgodnie z maksymą, że praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy, firma Czarmet w soboty jest zamknięta.

Co robić w sobotę?
Przede wszystkim odpocząć – biernie lub czynnie. Jeśli czynnie, to proponuję wycieczkę do wąwozu Homole oddalonego kilka kilometrów od Szczawnicy. Wejście do wąwozu (od miejscowości Jaworki), to jak podróż w bajkowy świat: pionowe skalne ściany, a między nimi w dole strumyk „Kamionka”, po którym „cudownie” stąpa się dzięki specjalnym schodom i mostkom (mostkom metalowym;)). Wspinając się wąwozem można dojść do stoku Bukowinki, skąd rozpościera się panorama na Małe Pieniny. Ucztę dla oczu można przedłużyć zjeżdżając ze stoku kolejką. Radziejowa, Wielki Rogacz (1182 m n.p.m.), Wieka Przechyba i Trzy Korony… Te wszystkie szczyty możemy stamtąd podziwiać za jednym spojrzeniem – i to właśnie polecam na sobotę;).

Marian Kołodziej

Do Czarmetu zapraszamy w tygodniu niezmiennie od poniedziałku do piątku w godzinach w godzinach od 7 – 16.

Featured

Wielkanoc 2019 – życzenia dla Klientów i Sympatyków firmy

Ruszył sezon, trwają wzmożone prace – oto domena wiosny. W tym natłoku nadchodzi jednak czas innego, głębszego wymiaru: czas Wielkanocy. Czas, który pozwala nie tylko na chwilę odpoczynku, ale i na chwilę zamyślenia; czas, który przypomina, że nic nie kończy się wraz ze śmiercią, a ta jest jedynie chwilą przejścia do lepszego życia u boku Stwórcy.
Właściciele i pracownicy firmy CZARMET składają wszystkim Klientom i Sympatykom życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych AD 2019.

Ceny stali zbrojeniowej upadły nisko

 • Pręty żebrowane w I klasie AIIIN, materiał z PL i UE, gatunek B500SP, B500B
 • Ceny: skandalicznie niskie,
 • Gdzie? → W Tarnowie i w Nowym Sączu,
 • Jak kupić? → ZADZWOŃ/NAPISZ
 • Dostawa? → pod wskazany adres,
 • Do kiedy?

I to jest pytanie, na które nie ma pewnej odpowiedzi. Może do tygodnia, może do dwóch. A może tylko do piątku;).

Tarnów – 14 627 26 22, czarmet@czarmet.com.pl

Nowy Sącz – 18 443 88 92, ns@czarmet.com.pl  

Więcej o stali zbrojeniowej → SEPCYFIKACJA PRODUKTÓW ZBROJENIOWYCH

Spokojnych i mimo wszystko radosnych Świąt Wielkanocnych!

Szanowni Klienci i Sympatycy firmy!

Jeszcze w grudniu 2021 roku życzyliśmy nam wszystkim zdrowych ludzi na ulicach. Dzisiaj trzeba by zamienić 'zdrowych’ na 'żywych’. Za parę chwil Jezus Zmartwychwstanie – to największe święto w kalendarzu chrześcijanina. Życzymy Państwu i całemu światu, by nadejście Zbawiciela zadało kres przelewaniu niewinnej krwi.

„+Światłością Ukrainy+ bądź TY, Kijowie!” (św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki na Ukrainę 24 czerwca 2001 roku)

Tu kupisz stal bez gotówki;)

Szanowni Państwo, zarówno w Tarnowie, jak i w oddziale firmy w Nowym Sączu można dokonywać zakupów bez użycia gotówki. Urządzenia obsługują karty debetowe, kredytowe oraz aplikacje zainstalowane na smartfonach.

Jednocześnie przypominamy o obowiązujących dziennych (sumarycznych) limitach gotówkowych brutto między przedsiębiorcami:

 • do 31.12.2022 – do 15 000 zł.,
 • od 01.01.2023 – do 8 000 zł.

Oznacza to, że wymienione na poszczególne lata limity nie mogą być przekroczone bez względu na ilość wykonywanych jednego dnia transakcji.

Inną możliwością dokonania zapłaty bez użycia gotówki jest płatność za pośrednictwem konta bankowego np. na podstawie dokumentu sprzedaży – faktury lub faktury pro-formy.

Czy z gotówką, czy bez – serdecznie zapraszamy.

Masz pytania?
Zadzwoń: 14 6272622 lub napisz: czarmet@czarmet.com.pl

Siatki zgrzewane w ofercie

Szanowni Państwo, informujemy, że istnieje możliwość zamówienia siatek zgrzewanych o standardowych grubościach prętów: 8, 10 oraz 12 mm o rozmiarach (w metrach): 6 * 2,30 i 5 * 2,15 oraz gatunkach: B500A, B500SP.

Gatunek B500SP pozwala na zastosowanie siatek do konstrukcji narażonych na wielokrotne, zmienne obciążenia. Produkty posiadają certyfikaty wydane przez Zetom.  

Sprzedaż w paczkach wg wagi teoretycznej.

Wybrane oznaczenia, rozmiary i wagi:

Symbol Rozmiar Waga sztuki Ilość sztuk w paczce Waga paczki
(w kg)
Q754 12*12/150*150/5,00*2,15 129,60    
Q754 12*12/150*150/6,00*2,30 B500SP 166,90 10 1669
Q523 10*10/150*150/5,00*2,30 90,05 20 1801
Q523 10*10/150*150/6,00*2,30 116 20 2320
Q355 8.0*8.0/150*150/5,00*2.15 B500SP 57,50 30 1725

Masz pytania?
Zadzwoń: 14 6272622 lub napisz: czarmet@czarmet.com.pl

Równowaga została zachwiana – taniej nie będzie!

Po pierwsze – informacje dla tych, którym nie chce się czytać:
 1. Ceny wyrobów hutniczych od grudnia 2020 do marca 2021 roku wzrosły o około 50%.
 2. Ceny będą miały tendencje wzrostowe co najmniej do wakacji 2021.
 3. Ceny kiedyś zaczną spadać, ale nie wrócą do poziomu sprzed podwyżek.

Pozycje od 1-3 mówią o tym, że chyba czas się przyzwyczaić – jak do obecnej ceny masła (o tym niżej). Od grudnia 2020 roku jesteśmy w ogniu podwyżek na wyroby hutnicze. Dzisiaj wielu zadaje sobie pytania: kiedy będzie ich koniec, kiedy tendencja się odwróci, do jakiego poziomu spadnie cena, czy powróci do poziomu sprzed 2021 roku? W poprzednich dekadach było jasne, że po 1 stycznia stal zdrożeje. Od wielu już lat taki mechanizm nie działa, a pora roku, sezon budowlany lub okres poza nim ma niewielki wpływ na wahania cenowe.

Obserwując ponad 20 lat zmiany na rynku stali mogę niemal zawołać: Tego u nas jeszcze nie było! U nas w Polsce i na całym świecie… Stal zbrojeniowa jeszcze w listopadzie 2020 roku była w okolicy 2100 złotych za tonę – dzisiaj to około 3000. Profile zamknięte 2590 za tonę – dzisiaj to blisko 4000. To są ceny netto i na poziomie dystrybucji, a nie do osiągnięcia dla kochanego wszystkim pana Kowalskiego (lub Nowaka).  Podane liczby mówią nam o wzrostach rzędu: 42 i 54%!!!

Jak to z masłem było a promocje na stal

A z masłem było tak, że w 2004 roku kosztowało około 3 zł. za kostkę 250 gram. Od lat masło kosztuje około 6. i nie myśli o spadkach. Czasem niektóre sklepy robią promocje i wówczas kostkę mlecznego tłuszczu można kupić nawet za połowę ceny. Nie zmienia to jednak faktu, że masło jest dużo droższe niż kiedyś i średniej ceny z 2004 roku już nie osiągnie. I nie zrezygnowaliśmy z masła, a tym bardziej, że narracja o wyjątkowo dobrych właściwościach zdrowotnych tłuszczów roślinnych przetwarzanych w wysokich temperaturach nie przemawia już wcale. Tak, jak na masło, tak i na stal trafiają się promocje. Nie są to obniżki rzędu 50, a raczej ~2%. Czasem zdarzy się, że ktoś po prostu potrzebuje kasy i uwalnia część magazynu, ktoś coś wyhaczy z importu itp. Nie spotkamy się jednak z ofertą dwóch ton w cenie jednej, bo to, choć dzisiaj możliwe z racji wielkości ostatnich podwyżek, wzbudziłoby podejrzenie chyba u każdego, któremu zaoferowano by materiał w takiej właśnie cenie.

Dlaczego drożej?

„Kiedy podaż maleje, klient jest w stanie zapłacić więcej” – to prawidło ekonomii działa w przypadku stali, której teraz na rynku brakuje, np. blach zimnowalcowanych, cienkich blach gorącowalcowanych etc. Na sytuację w Polsce mają wpływ czynniki makroekonomiczne i sytuacja na świecie. Polityka ekoaktywistów (słyszałem też inne, mniej przychylne im określenia) mających swe mocne lobby u eurokratów nie pozostaje bez związku z rynkiem stali.  Opłaty od produkcji CO2 i handel pakietami owego cennego gazu, opłaty mocowe od wytwarzania energii z węgla, zielona polityka – te elementy wpływają na cenę sprzedaży, która w końcu musi je uwzględniać. Swoją drogą: wyprowadzanie hut poza UE raczej nie sprawi, że Ziemi będzie lżej – zwykłem ostatnio powtarzać.

Wnioski końcowe zostały zawarte na wstępie. Jakie natomiast będą ceny stali na jesień? Na to pytanie może odpowiedzieć np. jakiś różdżkarz, ale szanse trafienia ma takie same jak na znalezienie wody. Z kolei prawdopodobieństwo znalezienia wody przez różdżkarza jest takie samo jak osoby, która nie posługuje się magicznymi patykami. W związku z tym można śmiało wróżyć samemu albo zapytać… Kowalskiego (lub Nowaka).

 Marian Kołodziej

Ps. Pamiętacie Państwo dziurę ozonową? Były (na jej temat) filmy, a wywiady miały być, wizyty w zakładach pracy. Dzisiaj jakoś tak cicho wszędzie, głucho wszędzie

Obraz Pręt w maśle: źródło masła → link, pręt żebrowany– własność Czarmetu.

Wielkanoc 2021

Szanowni Państwo, to kolejny rok, kiedy najważniejsze katolickie święto w Polsce jest obchodzone w stanie zagrożenia epidemicznego. Wszechobecny wirus zaburza relacje międzyludzkie i cykl życia, do jakiego przywykliśmy.

Życzymy Państwu, by okres Zmartwychwstania Pańskiego był czasem spokoju i radości mimo wszystko; by był źródłem sił zarówno duchowych jak i fizycznych, a oprócz święconek przyniósł także nadzieję.

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i zdrowych ludzi na ulicach…

Szanowni Klienci i Sympatycy firmy!

Mija rok 2020, naznaczony pandemią, która powoduje dodatkowe obawy o zdrowie bliskich i nasze własne. Nadchodzi wyjątkowy czas Bożego Narodzenia. Życzymy Państwu przeżycia w spokoju najbliższych dni oraz radosnego AD 2021, w którym ulice wypełnione zdrowymi ludźmi znów będą tętnić życiem.

Nowy JPK_GTU – które towary i usługi podlegają obowiązkowi oznaczania?

W pigułce o GTU w obrocie wyrobami hutniczymi

Dwa symbole są istotne:

 • GTU_08 – wszystkie wyroby stalowe ujęte w pozycjach od 12 – 25  Załącznika nr 15 do ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 roku,
 • GTU_13 –  świadczenie usług transportowych i gospodarki magazynowej

GTU_08 – w punktach załącznika zawarte są wszystkie wyroby stalowe, które wcześniej były objęte „odwróconym VAT-em”, tzn. wszystko to, co nie jest zamknięte.

Oznaczenia GTU_08 nie stosujemy w materiałach zamkniętych, np. zgrzewanych: rurach, kolanach hamburskich oraz ciągnionych, np. rurach bezszwowych.

GTU_13 – dotyczy transportu i gospodarki magazynowej:

 1. Transport (sprzedawanych) materiałów* – taki transport z racji powiązania (ze sprzedawanym produktem) nie jest objęty oznakowaniem GTU.
 2. Usługi transportowe świadczone na rzecz innych organizacji – w takiej sytuacji usługa powinna być oznaczona GTU_13.
Oznakowanie na fakturze i korekta faktur wystawionych przed wejściem przepisów w życie

Nie ma obowiązku umieszczania oznaczeń GTU na fakturach.

Oznaczenia GTU powinny być zastosowane również w przypadku korekt do faktur wystawionych przed wejściem zapisów w życie.

W artykule skorzystano ze źródeł własnych oraz informacji zawartych na stronach: gofin.pl, jpk.info.pl, podatki.gov.pl.

* „Ponadto MF wyjaśniło, czy transakcję dostawy towarów wraz z transportem jako elementem cenotwórczym, gdy z warunków dostawy wynika, że dostawca musi dostarczyć towar w określone miejsce, należy oznaczyć GTU_13. MF wskazało, że nie. Jego zdaniem w tym przypadku podatnik nie świadczy odrębnej usługi transportu towarów, tylko ich dostawę, a usługa transportu jest dodatkowym kosztem tej dostawy, dlatego w tym przypadku oznaczenie GTU_13 nie ma zastosowania”. (źródło: https://www.gofin.pl/podatki/17,2,62,202238,wyjasnienia-ministerstwa-finansow-dotyczace-oznaczen-w-nowym.html)