Zamówienia: Tarnów - +48 14 627 26 22 czarmet@czarmet.com.pl | Nowy Sącz tel. +48 18 443 88 92 ns@czarmet.com.pl

Czym przymocować agrowłókninę

Wielu z nas odnajduje spokój i radość w ogrodzie. Profesjonalne firmy aranżują i wykonują kompleksowe prace ogrodnicze. Co jednak, kiedy jesteśmy zdani na samych siebie?

Włókniną można zabezpieczyć wybrane obszary w ogrodzie lub na działce przed niekontrolowanym porostem traw i chwastów w miejscach, gdzie przewidujemy wysypanie kory lub kamienia ozdobnego, wokół drzew, przy murkach i palisadach. 

Tanio i łatwo można przymocować włókninę za pomocą drutu żarzonego o średnicy 3. mm. Drut tniemy za pomocą szczypiec lub innego narzędzia na potrzebne nam odcinki i wyginamy w literę „U” (20*5*20 cm). Po rozłożeniu włókniny zawijamy ją na brzegach do spodu (kilka centymetrów) i za pomocą szpilek, którymi przebijamy materiał, mocujemy go do podłoża. Do wykonania jednej szpilki potrzeba około 45 cm drutu, choć oczywiście jest tu, wg uznania i potrzeb, dowolność. 

pastedGraphic.png

Za niecałe 10 złotych za kg brutto* można kupić taki drut w firmie CZARMET, a z jednego kilograma można uzyskać blisko 40 sztuk szpilek do montażu włókniny. Niektórzy amatorzy urządzania własnych ogrodów zamiast drutu wiązałkowego używają drutu ocynkowanego o tej samej średnicy.